MIS ON SPÄMM?

Elektrooniliselt interneti teel saadetavat rämpsposti nimetatakse SPÄMMIKS.

Kindlasti olete e-postkastis näinud sellise sisuga kirju: kiirelt rikkaks, ilutoodete reklaamid, rahakirjad jne. Tegemist on rämpspostiga, mis ei tundu ohtlik, kuid ajapikku muutub tüütuks. Spämmi tekitatav suurim kahju on internetiühenduse koormamine ning e-postkasti täitmine.

Õnneks on võimalik enamikku rämpskirjadest välja filtreerida. Soovimatute e-kirjade vältimiseks tuleb käivitada e-posti programm, installida spämmifilter või ühineda mõne veebi spämmivastase listiga (nt Cauce). Kahjuks pole veel leiutatud ühest või põhjalikku viisi, mis peataks spämmi saabumise teie e-posti aadressile.

Spämmide vastu võitlemiseks on loodud spetsiaalsed programmid. Näiteks McAffee Spam Killer, mis võimaldab peatada enne e-postkasti jõudmist solvava või soovimatu kirja. Programm on seadistatud kirjadest otsima teatud sõnu või fraase, mis viitavad rämpspostile.

Soovitus!
Kui te täidate mõne suurfirma kodulehel mingit ankeeti, siis on seal tihti märkeruut, mille märgistamisel ei hakata teile soovimatuid kirju saatma. Igal juhul veenduge, et see ruut oleks märgitud.